اشتغال در حوزه نفت و گاز در اروپا

صنعت نفت و گاز اروپا

صنعت نفت و گاز در اروپا:

?اروپا به عنوان یکی از ۴ تهیه کننده بزرگ نفت و گاز است. چون دریای شمال آن بزرگترین ذخایر نفت و گاز در اروپا را به خود اختصاص میدهد.
?اتحادیه اروپا دومین تولیدکننده محصولات نفتی در دنیا است و ظرفیت پالایش نفتی ۱۶ درصد از کل جهان را به خودش اختصاص میدهد.
?اکثر تولیدات نفت و گاز در اروپا در روی دریا (Offshore) روی می دهد .

کشورهای نفت خیز اروپا:

?حجم زیاد تولید نفت واقعی در اروپا در دریای شمال است که بین کشورهای نروژ ، المان ، هلند و انگلستان تقسیم می شود.
?هلند دومین تولیدکننده بزرگ گاز طبیعی در اتحادیه اروپا است که با ۱٫۴۵ تریلیون متر مکعب ذخایر ثابت این قدرت را دارد که نقش مهمی در بخش انرژی کشور هلند ایفا کند.
?با کشف ذخایر نفتی با ارزش در دریای شمال در طول نیمه قرن بیستم ابردین مرکز صنعت نفت اروپا شد

تامین کنندگان انرژی اروپا:

?اگرچه اروپا تهیه کننده اصلی نفت و گاز است، همچنان بالای ۵۵ درصد منابعش را برای پاسخ گویی به تقاضا وارد میکند. کشورهای اروپایی مصرف کنندگان کلیدی گاز روسیه در طول ۴۰ سال گذشته بوده اند.

?شرایط لازم برای کار در حوزه نفت و گاز:

  • داشتن شرایط فیزیکی و جسمانی مناسب
  • توانایی کار با دستگاه های خطرناک و عدم مصرف دخانیات
  • داشتن حدقل ۱۸ سال سن و گذراندن دوره های لازم
  • توانایی کار در شرایط آب و هوایی بد و ساعت کار طولانی
  • توانایی کارتیمی، هوشیاری درمورد مسایل امنیتی و تمایلات مکانیکی، داشتن تحصیلات مرتبط

تحلیل موقعیت های شغلی در حوزه نفت و گاز:

?این صنعت محدود به سطوح سکوهای نفتی و گازی و حفره ای نیست، بلکه حیطه ای است که انواع موقعیت های شغلی را تقریبا برای هر نوع فرد حرفه ای ایجاد میکند.
?در صنعت نفت، موقعیت های کاری برای آشپزها، زیست شناسان، برنامه ریزان کامپیوتر و مهندسان است و میتوان حتی شغل هایی را یافت که نیازی به هیچ نوع تجربه ای ندارد.
?فرصت های شغلی زیادی برای رشته های اپراتوی های رادیویی، اپراتورهای دستگاه های سنگین، راننده ها، جوشکاران و حتی آشپزها وجود دارد.
? خیلی از شرکت ها آموزش حین کار نیز دارند.
?پست هایی در خشکی و روی دریا برای نفت و گاز موجود است.
?معمولا شغل های روی دریا (Offshore) بهتر هستند چون افراد مجرب تری برای پر کردن آن شغل ها انتخاب می شوند. عملیات دریایی خیلی گران و کارامد و ایمن است. بعضی ها معتقدند کارهای دریایی بسیار خطرناک است. این نقش ها نیاز به گذراندن زمان طولانی دارد که باید دور از خانه باشند، اما حقوق و فرصت های دریافتی آن را جبران میکند .

حقوق مشاغل در حوزه نفت و گاز در اروپا:

?کارگران نفت و گازی که دراروپا کار میکنند در حال حاضر بیشترین حقوق ها را در صنایع دنیا دریافت می کنند و از همه بیشتر مدیون دولت انگلیس هستند که به سمت توسعه نفت دریای شمال پیش رفت.
?کاراموزان معمولا حقوقی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو دریافت میکنند.
?دوره بعد کاراموزی معمولا از ۱۶۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ تاستو
?کارگران با تجربه میتوانند حقوق ۲۵۰۰۰ یورو دریافت کنند.

نبرد اروپا علیه فرار مغزها:

?صنعت نفت و گاز اروپا از فرارمغزهای کارجویان ماهر خود به سمت مناطقی مثل خاور میانه و روسیه که دارند به شدت در ساخت و ساز سرمایه گذاری میکنند و می توانند حقوق های ( دلار) با مبالغ بالایی پرداخت کنند رنج میبرند .

دو عامل باعث فرار مغزهای متخصصین اروپایی از این نواحی می شود:

۱- کشورهایی که به شدت روی بحث های زیر ساخت خود کار میکنند حقوق های بسیار زیادی را به افراد حرفه ای متخصص اروپایی و با تجربه و مهندسان شیمی و فرایند، برای تغیییر کشور خود میدهند. کارفرمایان خاور میانه و روسیه نه فقط حقوق بالا عرضه می کنند بلکه منافع دیگری نیز دارند. که این منجر به این می شود خیلی از اروپاییان مهاجرت کنند.
۲- خیلی از کشورها مخصوصا در اسیا و امریکای جنوبی روی کمپین های طراحی شده برای کارجویانی که اخیرا در اروپا برای حل مشکل کمبود نیروی ماهر خود کار میکنند تمرکز دارند و این کمپین ها کشور را به خاطر کمبود نیروی ماهر ترک می کنند .


ما شما را در تحقق رویاهای شغلی تان همراهی می کنیم

?متخصصین و کارجویان فرهیخته با ثبت رزومه انگلیسی خود در سایت کاریابی بین المللی کارپیرا کاریابی بین المللی کارپیرا ضمن دسترسی کارفرما ها به رزومه شما، از آخرین اخبار، موقعیت ها و فرصت های شغلی متناسب با تخصص خود در کمپانی های معتبر بین المللی و همچنین آخرین قوانین و مقررات اشتغال و اقامت در خارج از کشور مطلع می شوید.

?جهت اطلاع ازآخرین فرصت ها، رویدادها و اخبار شغلی در سطح بین المللی و همچنین آشنایی با قوانین مهاجرتی به کانال رسمی گروه بین المللی نوین پارسیان که با همکاری کاریابی بین المللی کارپیرا راه اندازی شده مراجعه نماید با سپاس

کانال تلگرام کاریابی بین المللی کارپیرا