توقف مهاجرت مساوی هست با کاهش نیروی کار شاغل در کل جهان

توقف مهاجرت مساوی هست با کاهش نیروی کار شاغل در کل جهان

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اگر کشورهای توسعه یافته غربی روند مهاجرت پذیری خود را متوقف نمایند، به سرعت با کاهش جمعیت فعال در سن کار خود مواجه خواهند شد و رشد اقتصادی این کشورها تحت تأثیر این مسئله کاهش خواهد یافت.

نتایج آخرین تحلیل‌های سازمان ملل نشان میدهد که بدون مهاجر پذیری، جمعیت فعال و در سن کار کشورهای گروه هفت – شامل آمریکا، ژآپن، بریتانیا، آلمان، کانادا، فرانسه و ایتالیا که خود را ۷ کشور پیشرفته و برتر جهان می‌دانند – با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد. در چنین شرایطی جمعیت افراد پا به سن گذاشته در این کشورها به شدت افزایش خواهد یافت و در مقابل به دلیل کمبود جمعیت در سن کار فشار زیادی بر روی نظام‌های بازنشستگی وارد خواهد شد و در نهایت رشد اقتصادی این کشورها کاهش خواهد یافت.

⚡️وضعیت نیروی کار شاغل جهان در صورت توقف مهاجرت در ۷ کشور صنعتی

در این گزارش محاسبه شده است که چنانچه کشور کانادا طبق پیشنهاد سازمان ملل عمل نماید و سطح مهاجرپذیری خود را دست کم تا سال ۲۰۵۰ ثابت نگاه دارد، تا سال ۲۱۰۰ جمعیت در سن کار بالقوه این کشور ۱۱ درصد افزایش خواهد داشت. اما در صورتی که این کشور بخواهد روند مهاجرپذیری خود را متوقف نماید، تا سال ۲۱۰۰، ۴۳ درصد از جمعیت در سن کار این کشور کاسته خواهد شد.
همچنین کشور آمریکا نیز در صورت عدم پذیرش مهاجر جدید، شاهد کاهش ۱۶ درصدی جمعیت در سن کار خود تا سال ۲۱۰۰ میلادی خواهد بود. این میزان برای کشور بریتانیا – که بعد از شروع فرآیند خروج این کشور از اتحادیه اروپا نگرانی‌ها درخصوص کارگران خارجی شاغل در این کشور افزایش یافته است – تا ۲۰ درصد تخمین زده شده است.

در حال حاضر روند تولد و افزایش جمعیت در کشورهای جهان با میزان شغل در دسترس در کشورها متناسب نیست. در بسیاری از کشورها میزان افزایش جمعیت بسیار بیشتر از میزان شغل در دسترس است و در بسیاری از کشورها نیروی کار روبه کاهش و شغل در دسترس درحال افزایش است. به طور مثال تخمین زده شده در فاصله بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰، ۳۰ درصد از کل افزایش جمعیت افراد در سن کار، مختص کشور هند باشد. در حالی که این کشور ظرفیت ایجاد اشتغال برای این جمعیت گسترده که وارد سن کار می‌شوند را ندارد.

در چنین شرایطی عدم تسهیل حرکت آزادانه نیروی کار از کشورهایی که شغل کافی در آن‌ها وجود ندارد، به کشورهایی که اشتغال کافی دارند، می تواند به عدم تعادل در بسیاری از کشورها منجر شود.

متخصصین و کارجویان فرهیخته با ثبت رزومه انگلیسی خود در سایت کاریابی بین المللی کارپیرا https://karpirajobs.com ضمن دسترسی کارفرما ها به رزومه شما، از آخرین اخبار، موقعیت ها و فرصت های شغلی متناسب با تخصص خود در کمپانی های معتبر بین المللی و همچنین آخرین قوانین و مقررات اشتغال و اقامت در خارج از کشور مطلع می شوید.

همچنین جهت اطلاع ازآخرین فرصت ها، رویدادها و اخبار شغلی در سطح بین المللی و همچنین آشنایی با قوانین مهاجرتی به کانال رسمی گروه بین المللی نوین پارسیان که با همکاری کاریابی بین المللی کارپیرا راه اندازی شده مراجعه نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_btn title=”سایت کارورزی بین المللی نوین پارسیان” color=”warning” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-link” link=”url:http%3A%2F%2Fworldinternships.ir%2F||target:%20_blank” add_icon=”true”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_btn title=”کانال تلگرام” color=”primary” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-paper-plane” link=”url:https%3A%2F%2Ftelegram.me%2Fkarpirarec||target:%20_blank” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row]