دیوان عالی امریکا بخش‌هایی از فرمان محدودیت‌های مهاجرتی دونالد ترامپ را اجرایی کرد

فرمان محدودیت‌های مهاجرتی دونالد ترامپ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دیوان عالی امریکا در دوشنبه ۲۶ ژوئن با صدور اطلاعیه‌ای از اجرایی شدن بخشی از فرمان محدودیت‌های مهاجرتی اعلام شده توسط دونالد ترامپ برای ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان خبر داد.

دیوان عالی این ممنوعیت ورود به امریکا را برای اتباع خارجی مجاز می داند که فاقد هر گونه «رابطه مستند و نزدیک با شخص یا نهادی در امریکا» هستند. برخی از نمونه های روابط رسمی که می توانند از سد این فرمان مهاجرتی بگذرند شامل:
? دانشجویانی می شود که در یک دانشگاه امریکایی پذیرفته شده اند
? افرادی که پیشنهاد شغلی از یک شرکت امریکایی دریافت کرده اند
? افرادی که مایل به دیدار اعضای خانواده درجه یک خود در امریکا هستند
? شرکت در همایش ها و رویدادهای علمی با داشتن دعوت نامه رسمی از سازمان های معتبر
این افراد می توانند درخواست خود برای ورود به امریکا را تسلیم کنند.

این در حالی است که چند دادگاه ایالتی آمریکا روز ششم مارس به توقف کامل فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ رأی داده بودند، اما دیوان عالی در حکم روز دوشنبه خود بخش‌هایی از این فرمان را قابل اجرا دانسته است. این نخستین باری است که دادگاه عالی در ممنوعیت مهاجرتی مشارکت کرده است که خود نوعی پیروزی برای دولت ترامپ محسوب می شود که این تصمیم را «یک پیروزی مبرهن برای امنیت ملی امریکا» می‌داند.

شایان ذکر است که فرمان اجرایی دونالد ترامپ که ۶ مارس ۲۰۱۷ صادر شد، مهاجرت و سفر شهروندان شش کشور با جمعیت عمدتا مسلمان به آمریکا را به طور موقت تعلیق کرد. بر اساس این فرمان، ورود شهروندان کشورهای ایران، لیبی، سوریه، سومالی، سودان و یمن به ایالات متحده به مدت ۹۰ روز متوقف شد.

قرار بر این است که جلسه بعدی رسیدگی به این پرونده در دیوان عالی آمریکا در پاییز برگزار شود تا درباره لزوم اجرای کل این فرمان تصمیم گیری شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_btn title=”سایت کارورزی بین المللی نوین پارسیان” color=”warning” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fworldinternships.ir%2F||target:%20_blank”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_btn title=”کانال تلگرام” color=”primary” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftelegram.me%2Fkarpirarec||target:%20_blank”][/vc_column][/vc_row]